Zespół i rejestracja wizyt

mgr Magdalena Kosak
Dietetyk

e-mail

m.kosak@pracownia-psychodietetyczna.pl

Cześć, nazywam się Magdalena Kosak i na codzień pracuję jako dietetyk kliniczny, w tym szpitalny, na oddziale wewnętrznym i rehabilitacji. Wykształcenie zdobyłam dzięki ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoją praktykę dietetyczną opieram na wiedzy zdobytej podczas toku studiów, jak również na szkoleniach i badaniach prowadzonych przez osoby wykwalifikowane w dziedzinach żywieniowych. 
Zdaję sobie sprawę, że dietetyka to nie czyjaś opinia, a nauka, dlatego na konsultacji przekazuję informacje oparte o Evidence-Based Medicine. 

Moje zainteresowania zawodowe odpowiadają potrzebom osób z nadmierną i niedoborową masą ciała, zaburzeniami gospodarki węglododanowej i lipidowej, chorobami tarczycy, zespołem policystycznych jajników oraz osób z niedoborami składników odżywczych. 

Poza wymienionymi jednostkami chorobowymi, realizują konsultacje dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz osób chcących spróbować swoich sił z dietą roślinną.

Specjalista przyjmuje w formie on-line

lic. Marta Milewska
Psychodietetyk

e-mail

m.milewska@pracownia-psychodietetyczna.pl

Jestem dietetykiem i psychodietetykiem. Ukończyłam studia I stopnia z dietetyki na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Pomagam osobom, które chciałyby poradzić sobie z nieskutecznym odchudzaniem, jedzeniem emocjonalnym czy kompulsywnym objadaniem, odnaleźć równowagę i satysfakcję w jedzeniu oraz zbudować zdrowsze, trwałe nawyki. 

Dzielę się podejściem opartym na elastyczności i uważności, z nastawieniem na wprowadzanie zmian w stylu życia w taki sposób, aby zostały z nami na stałe. W razie potrzeby układam plany żywieniowe, które mają na celu zoobrazowanie bilansowania własnych posiłków i ich kaloryczności. Jest to bardziej schemat dający możliwość samodzielnych wyborów, niż ścisła rozpiska posiłków.

Posiadam cerrtyfikat „Specjalisty przyjaznym insulinoopornym” SOIT.

Specjalista przyjmuje w formie on-line oraz stacjonarnej 

mgr Paula Szcześniewska
Psycholog, psychodietetyk

e-mail

pracownia.psychodietetyczna @outlook.com

Jestem psychologiem i dietetykiem, a także psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia licencjackie z dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a także I stopień specjalistycznego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Aktualnie kontynuuję uprawianie nauki jako doktorantka na Wydziale Biologii UAM, pracując na pograniczu biologii i psychologii. Udzielam wsparcia psychologicznego i pomocy psychologicznej we wszelkich trudnościach pojawiających się na linii psychika – jedzenie. Pracuję przede wszystkim z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi i nastroju. Interwencje psychologiczne opieram o nurt poznawczo-behawioralny, z wykorzystaniem podejścia tzw. 3 fali. Moje zainteresowania zawodowe w największym stopniu związane są z czynnikami prowadzącymi do nieprawidłowej masy ciała. Dietetycznie i psychodietetycznie prowadzę także pacjentów z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. W praktyce psychodietetycznej kieruję się podejściem evidence-based practise. Ważna jest dla mnie empatia, zrozumienie pacjenta, atmosfera pełna bezpieczeństwa i zaufania oraz holistyczne podejście do problemów ze zdrowiem. Więcej na temat moich kwalifikacji i doświadczenia przeczytasz w zakładce „O mnie”

Specjalista przyjmuje w formie on-line i stacjonarnej 

Urlop macierzyński: kalendarz zamknięty w roku 2023

mgr Anna Ardzińska
Psycholog

e-mail

a.ardzinska@pracownia-psychodietetyczna.pl

Jestem psycholożką i dietetyczką, specjalistką terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pracuję z dorosłymi kobietami zmagającymi się z trudnościami z jedzeniem oraz własnym ciałem, z osobami jedzącymi kompulsywnie oraz stale odchudzającymi się, nieobce są mi również zaburzenia lękowe oraz depresyjne. Wykorzystuję w pracy przede wszystkim terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz dialog motywujący skupiając się na mocnych stronach, zasobach swoich pacjentów. Oferuję również pomoc psychologiczną dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenia odżywiania takie jak anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się, a także jedzenie wybiórcze.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia I-ego stopnia na kierunku dietetyka na Wyższej Szkole Uni-Terra w Poznaniu. Dodatkowo odbyłam szkolenia i kursy z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, zaburzeń odżywiania, treningu umiejętności społecznych oraz terapii karmienia. Stale kształcę się biorąc udział w kolejnych szkoleniach i konferencjach poświęconych tematyce szeroko pojętej psychodietetyki.

Od kilku lat prowadzę działalność internetową edukując w zakresie rozszerzania diety oraz karmienia małych dzieci, a także zaburzeń odżywiania.
Na co dzień udzielam także pomocy psychologicznej w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Ełku oraz prowadzę warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu asertywności i autoprezentacji oraz zasad zdrowego żywienia.

Specjalista przyjmuje w formie on-line

Chcesz umówić się na konsultacje?
Skorzystaj z formularza