Dietetyka

KONSULTACJA DIETETYCZNA

Dietetyka to intensywnie rozwijająca się, interdyscyplinarna dziedzina nauki, skoncentrowana na żywieniu człowieka zdrowego i chorego. Leczenie dietetyczne wymaga wiedzy z różnych dziedzin nauki, m.in. technologii żywności, medycyny, psychologii, anatomii i fizjologii człowieka.
W przeważającej mierze dietetyk pełni rolę edukatora żywieniowego, dostarcza informacji na temat zdrowego odżywiania, dopasowuje interwencje dietetyczne do zdrowia pacjenta i jego stylu życia.
Czy konsultacja dietetyczna to coś dla mnie?
W gąszczu internetowych informacji łatwo pogubić się w tym, co można i powinno się spożywać, a czego lepiej unikać – szczególnie w trudnościach zdrowotnych, wymagających interwencji żywieniowych. Zgłoś się na konsultację, jeśli:
Vegetables
People prepare a fresh vegetable

Jak wygląda współpraca?

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta obejmuje: wywiad żywieniowy i analizę dotychczasowych nawyków żywieniowych, analizę stanu odżywienia organizmu w oparciu o segmentowy pomiar składu ciała (masa mięśniowa, tkanka tłuszczowa, masa kostna, woda), przekazanie spersonalizowanych zaleceń żywieniowych, edukację żywieniową. 

Czas trwania pierwszej wizyty to 60 minut. 

Po wizycie w ciągu 7 dni roboczych otrzymujesz spersonalizowany plan żywieniowy dostosowany do stanu Twojego zdrowia, preferencji smakowych i trybu dnia. Jadłospis nie jest wliczony w cenę konsultacji.

Kolejne wizyty i czas trwania współpracy

Kolejne wizyty odbywają się co 3-4 tygodnie, czas trwania całej współpracy ustalany jest indywidualnie. Wizyty kontrolne uwzględniają analizę składu ciała, ocenę postępów dietoterapii, bieżącą modyfikację zaleceń żywieniowych i edukację żywieniową. Czas trwania pojedynczej wizyty kontrolnej to 30 minut. 
Obszary współpracy:
Grilled vegetables
Przykładowe wpisy z kategorii Dietetyka
Diet
Dietetyka

Potrzebujesz tkanki tłuszczowej!

Najczęściej jeśli gdzieś czytacie o tkance tłuszczowej, to zapewne przede wszystkim w zestawieniu z nadmiarem, róźnymi konsekwencjami zdrowotnymi i niezbędnej redukcji. Świadomość tych aspektów związanych

Czytaj więcej »
Dieta dla mozgu
Dietetyka

Dieta dla mózgu

Mózg to swego rodzaju centrum dowodzenia całym organizmem. Czy odpowiednią dietą można wspomóc jego pracę? Jeśli tak, to w jakim stopniu interwencja żywieniowa może być

Czytaj więcej »