Dietetyka

KONSULTACJA DIETETYCZNA

Dietetyka to intensywnie rozwijająca się, interdyscyplinarna dziedzina nauki, skoncentrowana na żywieniu człowieka zdrowego i chorego. Leczenie dietetyczne wymaga wiedzy z różnych dziedzin nauki, m.in. technologii żywności, medycyny, psychologii, anatomii i fizjologii człowieka.
W przeważającej mierze dietetyk pełni rolę edukatora żywieniowego, dostarcza informacji na temat zdrowego odżywiania, dopasowuje interwencje dietetyczne do zdrowia pacjenta i jego stylu życia.
Czy konsultacja dietetyczna to coś dla mnie?
W gąszczu internetowych informacji łatwo pogubić się w tym, co można i powinno się spożywać, a czego lepiej unikać – szczególnie w trudnościach zdrowotnych, wymagających interwencji żywieniowych. Zgłoś się na konsultację, jeśli:
Vegetables
People prepare a fresh vegetable

Jak wygląda współpraca?

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta stacjonarna obejmuje: wywiad żywieniowy i analizę dotychczasowych nawyków żywieniowych, analizę stanu odżywienia organizmu w oparciu o segmentowy pomiar składu ciała (masa mięśniowa, tkanka tłuszczowa, masa kostna, woda), przekazanie spersonalizowanych zaleceń żywieniowych, edukację żywieniową. 

Pierwsza wizyta online obejmuje wszystko powyżej poza analizą składu ciała.

Czas trwania pierwszej wizyty to 60 minut. 

Po wizycie w ciągu 7-10 dni otrzymujesz spersonalizowany schemat żywieniowy dostosowany do stanu Twojego zdrowia, preferencji smakowych i trybu dnia. Schemat żywieniowy nie jest wliczony w cenę konsultacji.

Kolejne wizyty i czas trwania współpracy

Kolejne wizyty odbywają się co 3-4 tygodnie, czas trwania całej współpracy ustalany jest indywidualnie. Wizyty kontrolne stacjonarne uwzględniają analizę składu ciała, ocenę postępów dietoterapii, bieżącą modyfikację zaleceń żywieniowych i edukację żywieniową. Wizyty kontrolne on-line uwzględniają wszystko poza analizą składu ciała – poproszę Ciebie wtedy o przekazanie mi wyników domowego pomiaru masy ciała. Czas trwania pojedynczej wizyty kontrolnej to 30 minut. 

Obszary współpracy:
Grilled vegetables

Schemat żywieniowy - na czym polega?

Schemat żywieniowy, podobnie jak jadłospis, składa się z propozycji różnych konkretnych potraw, aby ułatwić Tobie naukę. W odróżnieniu od jadłospisu jest jednak bardziej elastyczny i kładzie większą uwagę na samodzielność klienta. Schematy dla moich klientów składają się najczęściej z 28 potraw, dostosowanych pod kątem zapotrzebowania energetycznego, preferencji smakowych i jednostek chorobowych. Więcej na temat pracy w oparciu o schemat możesz poczytać TUTAJ.

Przykładowe wpisy z kategorii Dietetyka
Dietetyka

Czym jest zasada 80/20?

To zasada odżywiania, zgodnie z którą większość (80%) posiłków w naszej diecie pochodzi z niskoprzetworzonych, zdrowych produktów, natomiast pozostała część (20%) pozostawia “furtkę” na tak

Czytaj więcej »