Kompulsywne objadanie to występowanie nawracających epizodów nadmiernego jedzenia. Może charakteryzować się jedzeniem szybciej niż zwykle, w samotności i do momentu maksymalnej pełności. Napady powiązane są z wrażeniem braku kontroli, poczuciem winy czy wstydu.
  • Skąd bierze się kompulsywne objadanie?
  • Co może utrudniać proces zdrowienia?
  • Jak odzyskać kontrolę nad jedzeniem?
Na te i inne pytania odpowiedziały specjalistki Pracowni Psychodietetycznej przyglądając się problemowi objadania, równocześnie przedstawiając podejście psychologiczne i psychodietetyczne.
 
Zapraszamy do obejrzenia live’a!
O prowadzących:


Anna Ardzińska – psycholożka i dietetyczka, specjalistka terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pracuje z dorosłymi kobietami zmagającymi się z trudnościami z jedzeniem oraz własnym ciałem, z osobami jedzącymi kompulsywnie oraz stale odchudzającymi się, a także z zaburzeniami lękowymi oraz depresyjnymi. Wykorzystuje w pracy przede wszystkim terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz dialog motywujący, skupiając się na mocnych stronach, zasobach swoich pacjentów. Oferuje również pomoc psychologiczną dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się, a także jedzenie wybiórcze.

Marta Milewska – dietetyczka i psychodietetyczka. Specjalizuje się w trudnościach z nieskutecznym odchudzaniem, jedzeniem emocjonalnym i kompulsywnym objadaniem. Pracuje z problemami w relacji z jedzeniem oraz zaburzeniami odżywiania. Pomaga odnaleźć równowagę i satysfakcję w jedzeniu oraz zbudować zdrowsze, trwałe nawyki. Dzieli się podejściem opartym na elastyczności i uważności, z nastawieniem na wprowadzanie zmian w stylu życia w taki sposób, aby służyły nam na stałe. W praktyce dietetycznej pokazuje jak praktycznie i realistycznie nauczyć się zdrowego odżywiania, z uwzględnieniem przyjemności z jedzenia oraz możliwości pacjenta.

Udostępnij: