O mnie

Witaj!

Jestem psychologiem oraz dietetykiem, z pasji i wykształcenia.  Ukończyłam studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia licencjackie z dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a także I stopień specjalistycznego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W 2024 roku obroniłam pracę doktorską w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplinie nauk biologicznych. Naukowo pracuję na pograniczu biologii i psychologii, koncentrując się na problemie nieprawidłowej masy ciała.

8f4752dc-fbb1-414e-91ee-7912f87efe54

Psychika - jedzenie - ciało

W swojej praktyce udzielam wsparcia psychologicznego i pomocy psychologicznej we wszelkich trudnościach pojawiających się na linii psychikajedzenieciało. Są to między innymi: zaburzenia odżywiania, w szczególności bulimia psychiczna i kompulsywne objadanie się; poczucie utknięcia w błędnym kole odchudzania; problemy z utrzymaniem motywacji do zmiany nawyków żywieniowych; brak akceptacji siebie i swojego wyglądu. Trafiają do mnie kobiety na różnych etapach życia: licealistki, studentki, młode i doświadczone mamy, pracowniczki małych i dużych firm, właścicielki biznesów. Kobiety te łączy zwykle jedno: trudności emocjonalne i kryzysy psychiczne manifestują się u nich w nieprawidłowej relacji z jedzeniem i ciałem. 

Psychodietetycznie prowadzę także pacjentów z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, m.in. z niedoczynnością tarczycy, insulinoopornością, zespołem policystycznych jajników. Stale poszerzam swoją wiedzę dietetyczną, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach żywieniowych.

Interwencje psychologiczne opieram o nurt poznawczo-behawioralny, z wykorzystaniem podejścia tzw. 3 fali. Szczególnie bliskie są dla mnie wartości terapii dialektyczno-behawioralnej. Poza problemami w jedzeniu, prowadzę również psychologiczną terapię zaburzeń nastroju i lękowych oraz pomagam w przepracowaniu toksycznych relacji. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Empatia i zrozumienie

Choć podstawą mojej pracy jest podejście typu evidence-based, przede wszystkim patrzę na każdego człowieka i jego historię indywidualnie. Ważna jest dla mnie empatia, zrozumienie pacjenta, swobodna atmosfera, pełna bezpieczeństwa i zaufania oraz holistyczne podejście do problemów ze zdrowiem.

Najważniejsze kwalifikacje:

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie psychologiczne: staż na oddziale dziennym dla dorosłych w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego, staż w Oddziale Chorób Psychotycznych Kobiecych w Centrum Medycznym HCP, staż w zakresie współprowadzenia socjoterapii dzieci i młodzieży z ramienia Ośrodka Psychoterapii IN SPE, psycholog w Wielkopolskim Centrum Zaburzeń Jedzenia
Doświadczenie dietetyczne: praktyka w poradni diabetologicznej Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych; praktyka w placówkach żywienia zbiorowego, takich jak przedszkola, dom pomocy społecznej

Zespół

W trakcie indywidualnej praktyki dostrzegłam, że najlepsze efekty uzyskują pacjenci/klienci, którzy mają możliwość korzystania z zespołu specjalistów współpracujących ze sobą, a nie działających jako odrębne jednostki. Właśnie to zmotywowało mnie do stworzenia zespołu Pracowni. Współpracując, otrzymujemy najlepsze rezultaty.

>> POZNAJ MÓJ ZESPÓŁ (kliknij tutaj) <<

Opinie

Paula Szcześniewska (Mamrot) - ZnanyLekarz.pl

Nagrody