Zespół i rejestracja wizyt

mgr Magdalena Kosak
Dietetyk

e-mail

m.kosak@pracownia-psychodietetyczna.pl

Cześć, nazywam się Magdalena Kosak i na codzień pracuję jako dietetyk kliniczny, w tym szpitalny. Wykształcenie zdobyłam dzięki ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoją praktykę dietetyczną opieram na wiedzy zdobytej podczas toku studiów, jak również na szkoleniach i badaniach prowadzonych przez osoby wykwalifikowane w dziedzinach żywieniowych. 
Zdaję sobie sprawę, że dietetyka to nie czyjaś opinia, a nauka, dlatego na konsultacji przekazuję informacje oparte o Evidence-Based Medicine. 

Moje zainteresowania zawodowe odpowiadają potrzebom osób z nadmierną i niedoborową masą ciała, zaburzeniami gospodarki węglododanowej i lipidowej, chorobami tarczycy, zespołem policystycznych jajników oraz osób z niedoborami składników odżywczych. 

Poza wymienionymi jednostkami chorobowymi, realizują konsultacje dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz osób chcących spróbować swoich sił z dietą roślinną.

Specjalista przyjmuje w formie on-line

lic. Marta Milewska
Psychodietetyk

e-mail

m.milewska@pracownia-psychodietetyczna.pl

Jestem dietetykiem i psychodietetykiem. Ukończyłam studia I stopnia z dietetyki na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Pomagam osobom, które chciałyby poradzić sobie z nieskutecznym odchudzaniem, jedzeniem emocjonalnym czy kompulsywnym objadaniem, odnaleźć równowagę i satysfakcję w jedzeniu oraz zbudować zdrowsze, trwałe nawyki.  Dzielę się podejściem opartym na elastyczności i uważności, z nastawieniem na wprowadzanie zmian w stylu życia w taki sposób, aby zostały z nami na stałe. W razie potrzeby układam plany żywieniowe, które mają na celu zoobrazowanie bilansowania własnych posiłków i ich kaloryczności. Jest to bardziej schemat dający możliwość samodzielnych wyborów, niż ścisła rozpiska posiłków. Posiadam cerrtyfikat „Specjalisty przyjaznym insulinoopornym” SOIT. Specjalista przyjmuje w formie on-line oraz stacjonarnej 

dr n. biol. Paula Szcześniewska
Psycholog, psychodietetyk

e-mail

pracownia.psychodietetyczna @outlook.com

Jestem psychologiem oraz dietetykiem, z pasji i wykształcenia.  Ukończyłam studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia licencjackie z dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a także I stopień specjalistycznego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W 2024 roku obroniłam pracę doktorską w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplinie nauk biologicznych. Naukowo pracuję na pograniczu biologii i psychologii, koncentrując się na problemie nieprawidłowej masy ciała. 

W swojej praktyce udzielam wsparcia psychologicznego i pomocy psychologicznej we wszelkich trudnościach pojawiających się na linii psychika – jedzenie – ciało. Są to między innymi: zaburzenia odżywiania, w szczególności bulimia psychiczna i kompulsywne objadanie się; poczucie utknięcia w błędnym kole odchudzania; problemy z utrzymaniem motywacji do zmiany nawyków żywieniowych; brak akceptacji siebie i swojego wyglądu. Trafiają do mnie kobiety na różnych etapach życia: licealistki, studentki, młode i doświadczone mamy, pracowniczki małych i dużych firm, właścicielki biznesów. Kobiety te łączy zwykle jedno: emocjonalne i kryzysy psychiczne manifestują się u nich w nieprawidłowej relacji z jedzeniem i ciałem.Psychodietetycznie prowadzę także pacjentów z zaburzeniami gospodarki hormonalnej,m.in. z niedoczynnością tarczycy, insulinoopornością, zespołem policystycznych jajników. Stale poszerzam swoją wiedzę dietetyczną, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach żywieniowych. Interwencje psychologiczne opieram o nurt poznawczo-behawioralny, z wykorzystaniem podejścia tzw. 3 fali. Szczególnie bliskie są dla mnie wartości terapii dialektyczno-behawioralnej. Poza problemami w jedzeniu, prowadzę również psychologiczną terapię zaburzeń nastroju i lękowych oraz pomagam w przepracowaniu toksycznych relacji. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. 

Choć podstawą mojej pracy jest podejście typu evidence-based, przede wszystkim patrzę na każdego człowieka i jego historię indywidualnie. Ważna jest dla mnie empatia, zrozumienie pacjenta, swobodna atmosfera pełna bezpieczeństwa u zaufania oraz holistyczne podejście do problemów ze zdrowiem.

Specjalista aktualnie przyjmuje w formie on-line (powrót do konsultacji stacjonarnych zostanie zaktualizowany na stronie)

mgr Anna Ardzińska
Psycholog

e-mail

a.ardzinska@pracownia-psychodietetyczna.pl

Jestem psycholożką i dietetyczką, specjalistką terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pracuję z dorosłymi kobietami zmagającymi się z trudnościami z jedzeniem oraz własnym ciałem, z osobami jedzącymi kompulsywnie oraz stale odchudzającymi się, nieobce są mi również zaburzenia lękowe oraz depresyjne. Wykorzystuję w pracy przede wszystkim terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz dialog motywujący skupiając się na mocnych stronach, zasobach swoich pacjentów. Oferuję również pomoc psychologiczną dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenia odżywiania takie jak anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się, a także jedzenie wybiórcze.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia I-ego stopnia na kierunku dietetyka na Wyższej Szkole Uni-Terra w Poznaniu. Dodatkowo odbyłam szkolenia i kursy z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, zaburzeń odżywiania, treningu umiejętności społecznych oraz terapii karmienia. Stale kształcę się biorąc udział w kolejnych szkoleniach i konferencjach poświęconych tematyce szeroko pojętej psychodietetyki.

Od kilku lat prowadzę działalność internetową edukując w zakresie rozszerzania diety oraz karmienia małych dzieci, a także zaburzeń odżywiania.
Na co dzień udzielam także pomocy psychologicznej w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Ełku oraz prowadzę warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu asertywności i autoprezentacji oraz zasad zdrowego żywienia.

Specjalista przyjmuje w formie on-line

Chcesz umówić się na konsultacje?
Skorzystaj z formularza